Храна за кучиња КИАРА Протеини 22% Масти 12%

Дехидрирана избалансирана храна за кучиња. Наменета е за одгледување на кучиња со нормална физичка активност.

1.390,00 ден
Со данок

Аналитички состав:

Протеини 22%, масти 12%, сурови хранливи влакна 2.8%, влага 9%, калциум 1%, фосфор 0.8%, пепел 7% , витамин А (Е672) 15000 UI / kg, витамин D3 (E671) 1200 UI / kg (истовремена употреба на D2 е забрането), Витамин Е (3a700) (DL токоферол ацетат) 92 mg / kg, железо (железен сулфат монохидрат) (Fe, E1) 80 mg / kg, јод (калциум јодат, антихидроксид) (I1, E2) 1mg/kg, манган (манган оксид) (Mn, E5) 10mg/kg, бакар (бакар сулфат пентахидрат) 10 mg / kg, цинк (цинк оксид) (Zn, E6) 100 mg / kg, селен (натриум селенит) (Se, E8) 0,35 mg / kg. метаболичка енергија 3200 kCal / kg.

Технички податоци

Пакување
15 кг

Специфични референци